Pierwsze soboty

NABOŻEŃSTWO
pięciu pierwszych sobót miesiąca

Wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
W sobotę 4 grudnia o godz. 17:00 nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!
Wielka obietnica Matki Bożej Fatimskiej

W Fatimie 13 maja 1917 r Matka Boża objawiła się trójce dzieci Franciszkowi, Hiacyncie i Łucji. Przychodziła przez kolejnych sześć miesięcy, od maja do października, każdego trzynastego dnia miesiąca. Ukazując się po raz drugi, prosiła o ofiarowanie modlitw i cierpień w intencji grzeszników. 13 lipca 1917 r. Maryja pokazała im piekło, do którego idą dusze biednych grzeszników i powiedziała:

“Aby ich uratować, Bóg chce ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca. Jeżeli uczyni się to, co wam powiem, wiele dusz się zbawi i zazna pokoju”.

Kilka lat później 10 grudnia 1925 r. Maryja objawiła się z Dzieciątkiem siostrze Łucji i pokazała jej cierniami otoczone serce i powiedziała:

“Córko moja spójrz, serce moje otoczone cierniami, którymi niewdzięczni ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią. Przynajmniej ty staraj się nieść mi radość i oznajmij w moim imieniu, że przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą komunię świętą, odmówią jeden Różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia”.Jak ważna jest intencja zadośćuczynienia, przypomina sam Jezus, który mówił siostrze Łucji, że wartość nabożeństwa uzależnione jest od tego czy ludzie “mają zamiar zadośćuczynić Niepokalanemu Sercu Maryi”.