Żywy Różaniec – międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji.

Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji Różańca przez Jana Pawła II – 20 osób (ciągle jednak istnieją grupy modlące po 15 osób – według tradycyjnego układu różańca).W Polsce ruch ten jest bardzo rozpowszechniony, przyjmuje też formy Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, Nieustającego Różańca Papieskiego czy Różańca Rodzinnego. Na poziomie diecezji ustanawiani są w ramach „duszpasterstwa specjalistycznego” duszpasterze diecezjalni „Żywego Różańca”.

INTENCJE  ŻYWEGO RÓŻAŃCA NA 2024r.

Intencje Papieskie 2024

Intencja ewangelizacyjna:

Za współczesnych męczenników

Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie
z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym
entuzjazmem.

Intencja parafialna: O powołania

Módlmy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz potrzebne
łaski dla proboszcza i szafarzy.

STAŁE  INTENCJE  PARAFIALNE:

• Za kapłanów posługujących w Brzegach o opiekę Najświętszej Maryi Panny i dary Ducha Św.
  • O liczne i święte powołania do życia kapłańskiego i zakonnego
  • O opatrzność Bożą nad naszą parafią